NOWOŚĆ: kurs dla głównych księgowych na poziomie zaawansowanym
Konsolidacja sprawozdań finansowych - cykl 3-dniowych szkoleń w całej Polsce.
Warsztaty komputerowe z programu "Płatnik" ZUS. 16 godz., 2 dni.
Przedstawienie zakresu czynności i sposobów ich wykonywania przez głównych księgowych. Publikacja przydatna również dla dyrektorów finansowych i biegłych rewidentów.
Zbiór zadań: sprawdź swoją wiedzę dzięki praktycznym ćwiczeniom
Kursy zawodowe:
Szkolenia:
Książki:
Marek Rogalski
Poniedziałkowy ranek przynosi umocnienie się dolara w relacji do euro. O godz. 9:13 za jedno euro płaci się 1,2035 dolara, wobec 1,2120 w piątek wieczorem. To wynik osłabienia się jena po gorszym od oczekiwanego odczycie kwartalnego indeksu Tankan, który nieoczekiwanie spadł w marcu do 20 pkt. z 21 pkt. w grudniu. Na rynku oczekiwano jego zwyżki do 23 pkt. W efekcie notowania USD/JPY wzrosły do 118,60 z 117,80 w piątek. Gorsze informacje doprowadziły do spadku oczekiwań na ewentualne podwyżki stóp procentowych przez Bank of Japan. W kontekście dzisiejszych danych makro z USA (marcowy indeks ISM o godz. 16:00) wzrosły natomiast oczekiwania, co do dalszego zaostrzania polityki monetarnej w USA (chociaż najbliższe posiedzenie FED zaplanowane jest dopiero na 10 maja). W każdym razie rynek oczekuje wzrostu wskaźnika ISM dla przemysłu do poziomu 57,9 pkt. z 56,7 pkt., który byłby jednocześnie najwyższym odczytem od października ub.r. O tej samej porze opublikowane zostaną też informacje o dynamice wydatków na inwestycje budowlane. Poniedziałek nie upłynie tylko na informacjach z USA – ważne dane nadejdą także ze strefy euro. O godz. 10:00 opublikowany zostanie marcowy wskaźnik PMI dla przemysłu (prognoza 55 pkt.), a kilka minut wcześniej analogiczny odczyt dla Niemiec (prognoza 56,5 pkt.). Nie można do końca wykluczyć pozytywnej niespodzianki, podobnie jak w przypadku ostatniego odczytu indeksu Ifo.
Dzisiaj szukalibyśmy poziomu do kupna EUR/USD w okolicach 1,2030. Oczekujemy, że notowania powrócą w okolice 1,2090.
Oferta promocyjna
Kompendium terminów z zakresu rachunkowości po polsku i angielsku
Doskonała pomoc dla wszystkich studentów i pracowników rachunkowości pragnących rozwijać swoje kompetencje w dwóch językach
Cena detaliczna: 179,00 zł cena promocyjna 161,00 zł

Pełna lista szkoleń otwartych.
Pełna lista szkoleń wyjazdowych.
Pełna lista kursów zawodowych.