Pożyczka płynnościowa z funduszy UE – najważniejsze informacje

Oceń ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Najważniejsze informacje, które bez wątpienia powinno się znać przed zaciągnięciem takiego zobowiązania, zostały zgromadzone w tym artykule. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

Pożyczka płynnościowa z UE, o której można było dowiedzieć się na przykład stąd: https://crbip.pl/pozyczki-plynnosciowe/, jest jednym z ciekawszych i bardziej rozchwytywanych w ostatnim czasie produktów finansowych oferowanych przez Unię Europejską. Nie da się ukryć, że ostatnie kilkanaście miesięcy było bardzo ciężkie dla wielu firm, przez co zaczęły one wymagać zewnętrznego źródła finansowania, aby móc kontynuować swoją działalność.

Stąd też wynika popularność pożyczek płynnościowych. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na jej zaciągnięcie, z pewnością chciałby dowiedzieć się więcej, aby mieć pewność, że podejmuje właściwą decyzję. Najważniejsze informacje, które bez wątpienia powinno się znać przed zaciągnięciem takiego zobowiązania, zostały zgromadzone w tym artykule. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka płynnościowa?

Pożyczka płynnościowa skierowana jest do przedsiębiorstw o różnej formie prawnej (spółki akcyjne, komandytowe, z ograniczoną odpowiedzialnością i inne), a także różnej wielkości. Mogą z nich korzystać mikro, małe i średnie firmy, a także duże podmioty, natomiast w zależności od wielkości (a mówiąc dokładniej: generowanych przychodów) zmieniać się będzie maksymalna kwota zobowiązania.

Wielu właścicieli firm zastanawia się, jak pożyczkodawca będzie się zapatrywał na ewentualne wcześniejsze kłopoty z terminową spłatą innych należności. Trzeba wskazać, że z zasady obowiązuje wymaganie braku zaległości w BIG i KRD. Wyjątkiem jest tu jednak sytuacja, w której wspomniane kłopoty, a więc zaległości w spłacie, powstały po wybuchu pandemii COVID-19, a do tego miały miejsce właśnie z powodu pandemii. W związku z tym jak widać, nawet, jeśli firma znajduje się w trudnej sytuacji, nie wyklucza to od razu pozytywnej decyzji pożyczkodawcy.

Jeśli chcemy mieć więcej pewności w zakresie tego, na co możemy liczyć, a na co nie, najlepiej skonsultować sprawę ze specjalistą. Przeanalizuje on aktualną sytuację finansową przedsiębiorstwa i porówna ją z wymaganiami UE, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czego się spodziewać.

Jaki jest koszt pożyczki płynnościowej?

Koszt pożyczki płynnościowej z Unii Europejskiej zależy od kilku czynników. Przede wszystkim istotny jest okres spłaty (im dłuższy, tym niższe raty, ale większy ostateczny koszt pożyczki), ważną rolę odgrywa także kwota zobowiązania. Nie bez znaczenia są również wszelkie opłaty związane z pożyczką. W przypadku zobowiązań z funduszy UE jest ich relatywnie niewiele. Są to powiem pożyczki udzielane nie z powodów komercyjnych, czyli nie przede wszystkim z chęci zarobku. Ich celem jest wsparcie przedsiębiorców w działaniu i rozwoju.

W praktyce oznacza to głównie bardzo niskie oprocentowanie, co odczuwalnie przekłada się na opłacalność pożyczki. Kiedy już ustalimy okres spłaty i kwotę, a także będziemy mieli dane dotyczące oprocentowania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby obliczyć sobie koszt pożyczki – można też poprosić o to eksperta. Warto skorzystać z jego pomocy także przy załatwianiu wszelkich formalności z nią związanych, dzięki czemu cały proces zaciągania zobowiązania będzie znacznie szybszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image