W czym może pomóc sprawdzony doradca finansowy?

Oceń ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Rynek produktów finansowych jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Sprawne poruszanie się po nim wymaga nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia oraz biegłej znajomości specyfiki produktów finansowych. Zwykły człowiek z reguły nie jest w stanie bezbłędnie określić, który produkt finansowy jest dla niego najkorzystniejszy – stąd częste pomyłki, nietrafione inwestycje i umowy, które w dłuższej perspektywie czasu okazują się po prostu niekorzystne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać ze wsparcia eksperta, czyli sprawdzonego doradcy finansowego.

Kim jest i w czym specjalizuje się doradca finansowy?

Doradca finansowy to ekspert w dziedzinie finansów. Jego główną specjalizacją są różnego rodzaju produkty bankowe – kredyty hipoteczne i gotówkowe, ubezpieczenia, lokaty, produkty inwestycyjne i wiele innych. Doradca finansowy pomaga klientom w wyborze najkorzystniejszej dla nich oferty, wyjaśnia zasady jej obowiązywania oraz pośredniczy w procesie ubiegania się o wsparcie finansowe. Jego pomoc jest nieoceniona dla każdej osoby, która na co dzień nie zajmuje się finansami, a produkty bankowe zna jedynie z reklam.

Doradca finansowy to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Większość profesjonalistów pracujących w tym zawodzie posiada kierunkowe wykształcenie ekonomiczne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w bankach i instytucjach finansowych. Od podszewki znają więc wszystkie aktualne oferty, przez co są w stanie porównać ze sobą wiele różnych produktów bankowych oraz wskazać klientowi te najbardziej dla niego opłacalne w perspektywie długoterminowej.

Co istotne, doradca finansowy nie jest związany z żadnym bankiem – współpracuje z większością instytucji obecnych na rynku, co pozwala mu zachować bezstronność i niezależność we współpracy z klientem. Jego usługi są całkowicie bezpłatne, co stanowi dodatkowy, bardzo ważny argument przemawiający za nawiązaniem z nim współpracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Doradca finansowy pracuje na rzecz klienta i wyłącznie w jego interesie. Daje to poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że otrzymamy wyłącznie najlepsze propozycje. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że ekspert nie podejmuje decyzji w imieniu klienta, a jedynie przedstawia mu konkretne produkty finansowe, wymieniając ich zalety i wady – to klient zawsze dokonuje ostatecznego wyboru. Współpraca z doradcą wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy – nie musimy już odwiedzać wszystkich banków, przeglądać stosów dokumentów ani tracić czasu na żmudne porównywanie ze sobą dziesiątek ofert – pracę tę wykona bowiem dla nas doradca finansowy.

Wsparcie doradcy finansowego w szczególności docenią osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny. Aktualnie, praktycznie wszystkie banki udzielają tego rodzaju finansowania, każdy jednak na własnych zasadach. Ich oferty potrafią bardzo się między sobą różnić, banki mają także różny poziom tolerancji ryzyka, akceptują różne firmy zatrudnienia oraz często w bardzo odmienny sposób wyliczają zdolność kredytową. Konsultacja ze sprawdzonym doradcą jeszcze przed złożeniem wniosków kredytowych pozwala dowiedzieć się m. in. na jaką kwotę finansowania możemy liczyć, jakie warunki dochodowe spełniać oraz jakie są w ogóle szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image