Wykres Gantta

Oceń ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Każdy projekt równa się plan. Planowanie stanowi nieodłączny element Naszego życia, dlatego warto poświęcić temu czas i energię. Zaplanować można wszystko – wakacje, przyjęcie, wesele, projekt. Najważniejsze jednak, aby nie wpaść w panikę i skrupulatnie – krok po kroku – dochodzić do celu. Macie w głowie ciekawy projekt? Wspaniale! Pamiętajcie więc, że na samym starcie musicie zaplanować zadanie oraz wyznaczyć sobie czas na jego realizację. Choć wydaje się to trudne, nie należy poddawać się czy tracić ducha walki. Obecnie na rynku istnieje wiele metod i narzędzi usprawniających pracę, dzięki którym nie jesteście zostawieni sami sobie.

Wykres Gantta – co to jest?

Wykres Gantta, nazywany również diagramem, jest funkcjonalnym programem do zarządzania projektami. Nie bez powodu więc jest powszechnie stosowany przez menedżerów projektów na całym świecie. Era rozpisywania projektów na kartkach czy tablicach już dawno minęła, dlatego warto korzystać z dobrodziejstw współczesnego świata.

Graficzne przedstawienie harmonogramu prac w projekcie, inaczej wykres Gantta, pokazuje Nam rozłożone zadania w czasie oraz kamienie milowe, jakie trzeba wykonać. Zazwyczaj wykres jest podzielony na dwie sekcje. Po lewej stronie znajdziemy listę zadań, natomiast po prawej – oś czasu z paskami harmonogramu. Zdarza się również, że diagram jest wzbogacony o osoby przypisane do zadań oraz o daty rozpoczęcia i zakończenia zadań.

Najważniejsze zalety wykresu Gantta

– Funkcjonalność.

– Prostota.

– Estetyka wizualna.

– Kontrola całego przebiegu pracy.

– Możliwość szybkiego reagowania na potencjalne zmiany (korekta).

– Możliwość dodawania nieograniczonej liczby zadań.

Jak stworzyć wykres Gantta?

Na samym wstępnie należy zacząć od zdefiniowania zakresu projektu. Najważniejszy w całym przedsięwzięciu jest podział na konkretne czynności, które następnie rozmieszcza się w czasie. W dalszej kolejności trzeba nanieść wszystko na wykres, zaczynając od zadania, które wykonuje się jako pierwsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image