Upadłość konsumencka – prawna pomoc dla osoby niewypłacalnej

Oceń ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Brak możliwości spłaty długów, a tym samym niewypłacalność, przytrafić się może osobie fizycznej z wielu powodów. Niestety spotykają nas niekiedy trudności, które potrafią poważnie odbić się na naszej sytuacji materialnej.

Brak możliwości spłaty długów, a tym samym niewypłacalność, przytrafić się może osobie fizycznej z wielu powodów. Niestety spotykają nas niekiedy trudności, które potrafią poważnie odbić się na naszej sytuacji materialnej. Upadłość konsumencka bywa niekiedy jedynym wyjście, a jej ogłoszenie możliwe jest przy wsparciu doświadczonej kancelarii prawnej. Jaką pomoc może otrzymać dłużnik od prawnika?

Wsparcie kancelarii adwokackiej w ogłaszaniu upadłości konsumenckiej

Kancelaria prawna świadczy pomoc w wielu obszarach. Usługi kieruje zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Zawiłość norm prawnych oraz nieustanne aktualizacje prawne sprawiają, że czasami bardzo ciężko jest nam się odnaleźć w sytuacji, gdy sami chcemy zrozumieć konkretny zapis. Warto wówczas zasięgnąć rady specjalistów w swoim fachu, którzy doradzą nam, jakie rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie.

Kancelaria adwokacka Katowice świadczy profesjonalne usługi z wielu zakresów i zagadnień prawa. Trudności finansowe doprowadzić mogą do bardzo poważnych konsekwencji. Brak możliwości spłaty długów sprawia, że osoba staje się niewypłacalna. Wielu osobom wydaje się wówczas, iż stanęły one w sytuacji bez wyjścia – wręcz przeciwnie. Odpowiedzią na problem tego typu okazuje się być upadłość konsumencka Katowice. Aby jednak ją ogłosić, konieczne jest wsparcie doświadczonych prawników. Ich zakres usług obejmuje m.in. doradztwo odnośnie przesłanek formalnych wymaganych do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości wraz z niezbędnymi załącznikami, wsparcie prawne w kontaktach z sędzią-komisarzem, wierzycielami oraz syndykiem, ewentualne zaskarżenie postanowień czynności syndyka bądź sędziego-komisarza.

Nieoceniona pomoc w przypadku konieczności sprzedaży domu bądź mieszkania

Ponadto prawnik osobie niewypłacalnej pomóc może przygotować wniosek do sądu o wydzielenie danej kwoty, aby mogła ona zaspokoić potrzeby mieszkaniowe dłużnika, w sytuacji, gdy jest on zmuszony sprzedać dom lub mieszkanie. Kancelaria prawna specjalizująca się w prawie upadłościowym, przygotowuje także stanowisko dłużnika odnośnie planu spłaty wierzycieli, umorzenia zobowiązań bez sporządzania planu spłaty czy do warunkowego umorzenia zobowiązań dłużnika bez określenia planu spłaty wierzycieli.

Jeżeli natomiast konieczna jest pomoc prawna w szczególnie delikatnych sprawach rodzinnych, pomóc nam może adwokat rodzinny Katowice. Sprawy tego typu cechują się nadmiarem emocji i zmartwień, warto zatem kwestie prawne powierzyć osobie doświadczonej.

Jest to artykuł gościnny kancelarii prawnej Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image