Donos do MOPS-u

Oceń ten wpis!
[Total: 3 Average: 3]

Sytuacje, kiedy zachodzi podejrzenie zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia, nie należą niestety do rzadkości. Każdy, kto jest świadkiem takich zdarzeń, powinien zareagować w odpowiedni sposób, np. poprzez powiadomienie stosownych instytucji. Jednym z takich organów jest pomoc społeczna.

Donosy do MOPS-u – kto je pisze?

Miejskie ośrodki pomocy społecznej to jedne z wielu instytucji w Polsce, do których trafiają donosy. Jak potwierdzającą ich pracownicy, niejednokrotnie w rachubę wchodzą sąsiedzkie porachunki i niesnaski. Oczywiście w żadnym razie nie należy wrzucać wszystkich zawiadomień do jednego przysłowiowego worka, ponieważ nie brakuje przypadków, kiedy donos do MOPS-u pomógł uniknąć tragedii. Złożenie donosu do pomocy społecznej jest w pełni uzasadnione, kiedy zachodzi podejrzenie, że komuś dzieje się krzywda – dobiegające zza ścian odgłosy kłótni, krzyki czy płacz dzieci powinny być sygnałem alarmowym.

Donos do MOPS-u – jak napisać?

Decydując się na napisanie donosu do opieki społecznej, trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach. Przede wszystkim należy przedstawić w nim fakty – najlepiej poparte dowodami w postaci fotografii, nagrań czy zeznań świadków. Jeżeli odbyła się już interwencja policji, warto o tym poinformować pracowników opieki społecznej. Policja ma uprawnienia do założenia Niebieskiej Karty. W zawiadomieniu do MOPS-u zawsze trzeba odnosić się do faktów. Jeżeli sprawa jest pilna, nie ma co zwlekać  z telefonem na Niebieską Linię lub do najbliższego ośrodka pomocy społecznej. W tym miejscu warto przypomnieć, że pomoc społeczna ma w obowiązku sprawdzenie każdego donosu, w tym anonimów.

 

8 myśli na temat “Donos do MOPS-u

 • 25 czerwca, 2022 o 12:38 pm
  Permalink

  Witam chce złożyć donos na Gabriele Kowalska. Jest sytuacja alkoholowa w domu jest malutkie dziecko które widzi ten alkohol jej partner dawid Sidorczuk nadmiernie spożywa alkohol przy dziecku co wieczór w domu jest melina wszędzie walają się butelki od alkoholu

  Odpowiedz
 • 14 sierpnia, 2023 o 7:26 pm
  Permalink

  Witam, chciał*bym złożyć donos na Sylwię Słowińską. Jest ona ciągle pod silnym wpływem alkoholu i zachowuje się tak jak nie powinna. Dziś tj 12.08.2023 uderzyła swoją córkę i partnera. Od dłuższego czasu co weekend jest mocno nawalona. Jej córka żali się że matka ciągle pije i robi kłótnie w domu. Ostatnio nawet była poszukiwana, policja była powiadomiona, znalazła się. Chciał*bym prosić o jakąkolwiek interwencję.

  Odpowiedz
 • 17 sierpnia, 2023 o 9:57 pm
  Permalink

  A co ja mam powiedzieć jak moja żona nadużywa alkoholu od kilku lat i jeszcze kradnie mi pieniądze by mieć za co pić. Nie wspomnę ze tez ma syna 8 lat. Wiecznie jej odbija szuka kłótni a jak się tez juz zdenerwuje i się do niej odezwę to mnie wyzywa od najgorszych bije po głowie a potem na drugi dzień się zali rodzinie ze to ze mną jest coś nie tak???

  Odpowiedz
 • 24 września, 2023 o 3:15 am
  Permalink

  Grunwaldzka 2/17 Bydgoszcz. Co weekend melanz alkocholowy i narkotykowy. W mieszkaniu sa dzieci małoletnie. Matka cpa chleje z konkubentem.

  Odpowiedz
 • 26 listopada, 2023 o 2:17 am
  Permalink

  Wracamy czas PRL-u donosicielstwa. Sąsiad na sąsiada jak w DDR

  Odpowiedz
 • 28 listopada, 2023 o 8:23 am
  Permalink

  Proszę sprawdzić rodzinę z ul skawa 542, 34-713 mieszka tam 2 małych dzieci w tym jedno szkolne, ojciec mieszka częściowo poza domem, matka prowadzi się nie moralnie. Zdjęcia neglizowe w necie , sąsiedzi wiedzą co to za rodzina

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image