Donos do MOPS-u

Oceń ten wpis!
[Total: 3 Average: 3]

Sytuacje, kiedy zachodzi podejrzenie zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia, nie należą niestety do rzadkości. Każdy, kto jest świadkiem takich zdarzeń, powinien zareagować w odpowiedni sposób, np. poprzez powiadomienie stosownych instytucji. Jednym z takich organów jest pomoc społeczna.

Donosy do MOPS-u – kto je pisze?

Miejskie ośrodki pomocy społecznej to jedne z wielu instytucji w Polsce, do których trafiają donosy. Jak potwierdzającą ich pracownicy, niejednokrotnie w rachubę wchodzą sąsiedzkie porachunki i niesnaski. Oczywiście w żadnym razie nie należy wrzucać wszystkich zawiadomień do jednego przysłowiowego worka, ponieważ nie brakuje przypadków, kiedy donos do MOPS-u pomógł uniknąć tragedii. Złożenie donosu do pomocy społecznej jest w pełni uzasadnione, kiedy zachodzi podejrzenie, że komuś dzieje się krzywda – dobiegające zza ścian odgłosy kłótni, krzyki czy płacz dzieci powinny być sygnałem alarmowym.

Donos do MOPS-u – jak napisać?

Decydując się na napisanie donosu do opieki społecznej, trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach. Przede wszystkim należy przedstawić w nim fakty – najlepiej poparte dowodami w postaci fotografii, nagrań czy zeznań świadków. Jeżeli odbyła się już interwencja policji, warto o tym poinformować pracowników opieki społecznej. Policja ma uprawnienia do założenia Niebieskiej Karty. W zawiadomieniu do MOPS-u zawsze trzeba odnosić się do faktów. Jeżeli sprawa jest pilna, nie ma co zwlekać  z telefonem na Niebieską Linię lub do najbliższego ośrodka pomocy społecznej. W tym miejscu warto przypomnieć, że pomoc społeczna ma w obowiązku sprawdzenie każdego donosu, w tym anonimów.

 

One thought on “Donos do MOPS-u

  • 25 czerwca, 2022 o 12:38 pm
    Permalink

    Witam chce złożyć donos na Gabriele Kowalska. Jest sytuacja alkoholowa w domu jest malutkie dziecko które widzi ten alkohol jej partner dawid Sidorczuk nadmiernie spożywa alkohol przy dziecku co wieczór w domu jest melina wszędzie walają się butelki od alkoholu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image