Donos do MOPS-u

Oceń ten wpis!
[Total: 3 Average: 3]

Sytuacje, kiedy zachodzi podejrzenie zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia, nie należą niestety do rzadkości. Każdy, kto jest świadkiem takich zdarzeń, powinien zareagować w odpowiedni sposób, np. poprzez powiadomienie stosownych instytucji. Jednym z takich organów jest pomoc społeczna.

Donosy do MOPS-u – kto je pisze?

Miejskie ośrodki pomocy społecznej to jedne z wielu instytucji w Polsce, do których trafiają donosy. Jak potwierdzającą ich pracownicy, niejednokrotnie w rachubę wchodzą sąsiedzkie porachunki i niesnaski. Oczywiście w żadnym razie nie należy wrzucać wszystkich zawiadomień do jednego przysłowiowego worka, ponieważ nie brakuje przypadków, kiedy donos do MOPS-u pomógł uniknąć tragedii. Złożenie donosu do pomocy społecznej jest w pełni uzasadnione, kiedy zachodzi podejrzenie, że komuś dzieje się krzywda – dobiegające zza ścian odgłosy kłótni, krzyki czy płacz dzieci powinny być sygnałem alarmowym.

Donos do MOPS-u – jak napisać?

Decydując się na napisanie donosu do opieki społecznej, trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach. Przede wszystkim należy przedstawić w nim fakty – najlepiej poparte dowodami w postaci fotografii, nagrań czy zeznań świadków. Jeżeli odbyła się już interwencja policji, warto o tym poinformować pracowników opieki społecznej. Policja ma uprawnienia do założenia Niebieskiej Karty. W zawiadomieniu do MOPS-u zawsze trzeba odnosić się do faktów. Jeżeli sprawa jest pilna, nie ma co zwlekać  z telefonem na Niebieską Linię lub do najbliższego ośrodka pomocy społecznej. W tym miejscu warto przypomnieć, że pomoc społeczna ma w obowiązku sprawdzenie każdego donosu, w tym anonimów.

 

2 myśli na temat “Donos do MOPS-u

  • 25 czerwca, 2022 o 12:38 pm
    Permalink

    Witam chce złożyć donos na Gabriele Kowalska. Jest sytuacja alkoholowa w domu jest malutkie dziecko które widzi ten alkohol jej partner dawid Sidorczuk nadmiernie spożywa alkohol przy dziecku co wieczór w domu jest melina wszędzie walają się butelki od alkoholu

    Odpowiedz
  • 19 kwietnia, 2023 o 6:12 pm
    Permalink

    Witam, zglaszam sie do państwa poniewaz niepokoi mnie patologia ktora odbywa sie u mojej juz nie kolezanki Wiktorii Deleskiewicz. Od dluzszego czasu jestem swiadkiem, chociaz prosilam ja duzo razy, zeby sie oddala na leczenie, ale ona wysmiala mnie ostatnio twierdzac ze to ja mam problem a wszystko jest dla ludzi. Ma 2 letniego syna ktory notorycznie widzi ja w stanie odurzenia alkoholowego i narkotykowego w dodatku w krotkich odstepach zmienia partnerow. Ostatni jej partner jest poszukiwany a ojciec jej dziecka tez ukrywa sie za usiłowanie zabojstwa. Dziecko jest zaniedbywane i czesto slyszalam jak mowil ze byl glodny.. Dodatkowo wiem ze jeden z jej partnerow byl agresywny w stosunku do Dawidka ale jej to nie przeszkadzalo i to sklonilo mnie zeby do panstwa napisac i poprosic o przyjrzenie sie sytuacji z bliska, bo ostatnio widzialam posty w internecie do czego patologoczne matki sa sklonne i jak bardzo narazaja swoje dzieci, proszę o interwencje.

    Wiktoria Deleskiewicz, Gdansk Wrzeszcz 20 lat. Ojciec dziecka Lukasz Mierzejewski

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image