Zegarek smartwatch dla dzieci – czy warto?

Oceń ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Gadżety elektroniczne ułatwiają nam życie i sprawiają, że łatwiej możemy realizować wiele codziennych czynności. Przeznaczone są one dla różnych grup użytkowników, między innymi dla najmłodszych, a najlepszym tego przykładem jest zegarek smartwatch dla dzieci. Czym on jest i czy warto go kupić dla swojej pociechy?

Najważniejsze wyzwania stojące przed smartwatchem dla dzieci

Mianem smartwatcha nazywa się inteligentne zegarki, które poza wskazywaniem godziny mają szereg innych funkcji, z jakich mogą korzystać najmłodsi użytkownicy i nie tylko. Jednocześnie taki smartwatch może być elementem realizowania zadań z zakresu kontroli rodzicielskiej, dlatego okazuje się bardzo przydatnym urządzeniem dla rodziców.

Smartwatch może skutecznie zastępować telefon komórkowy, lokalizator GPS (https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch) czy też nawet aparat fotograficzny lub opaskę sportową monitorującą np. przebyty przez dziecko dystans. Słowem, to wszechstronne w użyciu urządzenie, które może być dla dziecka pożądanym gadżetem, a dla rodzica sprzętem pozwalającym na zapewnienie swojemu synowi czy córce poczucia bezpieczeństwa.

Lokalizator GPS w smartwatchu

Smartwatche dla dzieci najczęściej wyposażone są w lokalizator GPS. W przypadku np. lokalizatorów dla dzieci Calmean, taki system pozwala na zlokalizowanie danej osoby z dokładnością do kilku metrów na mapie prezentowanej np. w aplikacji pobranej przez rodzica na swój smartfon i zsynchronizowanej z zegarkiem. GPS dla dziecka działa wówczas podobnie jak GPS dla psa (https://www.calmean.com/produkty-calmean/pet-tracker/). Najlepiej i najdokładniej wskazuje położenie pociechy na otwartej przestrzeni, ale przy zamkniętych pomieszczeniach również może pokazywać, gdzie jest dziecko, dzięki sygnałowi operatorów komórkowych GSM lub sygnałom sieci WiFi, dlatego zawsze będziemy mogli uzyskać informacje o lokalizacji pociechy.

Dodatkowo zegarek smartwatch dla dzieci może pozwalać na prześledzenie drogi, jaką przebyło dziecko w ciągu danego dnia, a nawet na ustanowienie tzw. bezpiecznych stref, w ramach których może poruszać się użytkownik urządzenia. Jeśli dziecko przekroczy granice strefy, lokalizator GPS natychmiast to wykryje i wyśle alert na telefon lub komputer rodzica, aby ten mógł w odpowiedni sposób zareagować na zachowanie swojej pociechy. Kontrola rodzicielska (https://www.calmean.com/produkty-calmean/parental-control/) sprawowana jest przy tym bez większego zaangażowania ze strony dorosłych, ponieważ wystarczy zobaczyć, gdzie jest dziecko na mapie w aplikacji.

Smartwatch zamiast telefonu

Jeśli zastanawiacie się, do czego jeszcze może przydać się zegarek smartwatch dla dziecka, to warto podkreślić, że takie urządzenie może zastąpić w dużej mierze telefon komórkowy. Niektóre smartwatche fabrycznie wyposażane są w kartę SIM, a do innych trzeba ją dodatkowo zakupić. Dzięki temu na smartwatch da się dzwonić, a dziecko może wykonywać połączenia głosowe do zdefiniowanych numerów. Rodzic może natomiast ograniczyć możliwość dodzwonienia się do pociechy z kilku z góry ustalonych numerów.

Wykonanie połączenia na smartwatch noszony przez dziecko może dawać szansę na nasłuch w otoczeniu dziecka. Rodzic sprawdzi, w jakim towarzystwie jest jego syn czy córka, albo jak zajmuje się pociechą opiekunka, z którą pozostawił swoje dziecko. Nasłuch prowadzony jest dyskretnie.

Ciekawą funkcją i dla rodzica, i dziecka, która może też przesądzić o zakupie smartwatcha dla najmłodszych, jest przycisk SOS, który służy do wzywania natychmiastowej pomocy dla pociechy, jeśli stanie się coś nieprzewidzianego, wymagającego interwencji ze strony dorosłych. Wystarczy wcisnąć przycisk SOS na urządzeniu, by rodzic otrzymał wiadomość z prośbą o pomoc na telefon czy email.

Wielofunkcyjność zegarków smartwatch dla dzieci uzasadnia ich zakup dla swojej pociechy, jeśli chcemy skutecznie prowadzić kontrolę rodzicielską, zapewniać dziecku swobodne wychodzenie na dwór, ale i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image