Harmonogram pracy — jak nad nim zapanować podczas pracy zdalnej?

Oceń ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Nie bez powodu mówi się, że w przypadku pracy zdalnej ustalenie odpowiedniego harmonogramu i kontrolowanie, czy zatrudnione osoby go przestrzegają, okazuje się trudnym zadaniem. Pracodawca powinien wówczas wyróżniać się bardzo dobrym zorganizowaniem i jednocześnie motywować pracowników do wypełniania swoich obowiązków oraz do osiągania jak najlepszych efektów. Warto przy tym wspomnieć, że warto zadbać o pozytywną atmosferę, dzięki której zatrudnione osoby nie będą czuły presji i dużego stresu, ale za to mimo zdalnej pracy poczują się prawdziwą częścią danego zespołu. Z tego też powodu dobrze jest się dowiedzieć, jak zaplanować harmonogram pracy, aby uniknąć wszelkiego rodzaju błędów i zyskać pewność, że każdy wywiąże się z powierzonych mu zadań.

Sposoby na łatwe zarządzanie harmonogramem pracy

Wbrew pozorom harmonogram pracy zdalnej nie jest łatwiejszy do zaplanowania niż grafik stworzony z myślą o osobach pracujących w biurze. Wynika to z faktu, że wymaga przewidzenia, jakich obowiązków możemy spodziewać się w danym dniu oraz upewnienia się, że żaden pracowników nie będzie miał nadgodzin, które często okazują się dużym wydatkiem dla budżetu przedsiębiorstwa. Ponadto warto pamiętać o przepisach Kodeksu pracy mówiących o niezbędnym odpoczynku dobowym lub tygodniowym. Niestosowanie się do tego typu zaleceń w wielu przypadkach prowadzi do przemęczenia zatrudnionych osób oraz do kar finansowych dla firmy. Nie bez znaczenia okazuje się również wizerunek przedsiębiorstwa, który może ulec pogorszeniu po braku przewidzianego w przepisach odpoczynku.

Ręczne tworzenie harmonogramu pracy okazuje się nie tylko niezwykle czasochłonne i męczące, ale również obarczone ryzykiem pojawienia się zmian niezgodnych ze wspomnianymi wcześnie przepisami. Z tego też powodu przedsiębiorcy, którym zależy na ciągłym rozwoju, często decydują się na skorzystanie ze specjalnych programów do układania grafików. Jednym z nich jest Grafik Optymalny, który za sprawą dostępu do wszystkich obowiązujących przepisów sprawnie analizuje grafik każdego pracownika i informuje przedsiębiorcę o ewentualnych nadgodzinach lub niezgodnościach z panującymi zasadami. W efekcie możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych  sytuacji i zyskać pewność, że źle ułożony grafik nie nadwyręży budżetu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Grafik Optymalny proponuje korzystniejsze rozwiązania, które bardzo dobrze sprawdzają się na co dzień.

Dlaczego program do grafików ułatwia pracę zdalną?

Oprócz tego, że wspomniany Grafik Optymalny okazuje się idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na oszczędności czasu oraz funduszy, staje się również wartą uwagi pomocą podczas zarządzania zespołem pracującym zdalnie. Ciekawą funkcją jest między innymi samodzielne rozliczanie czasu pracy przez program, który prowadzi elektroniczną listę obecności. Ponadto dużym uznaniem cieszy się możliwość sprawnego przesyłania umów do poszczególnych osób, a także wszelkiego rodzaju wniosków urlopowych czy innych dokumentów. Korzystając w tym celu z programu, wszystkie ważne informacje zgromadzimy w jednym miejscu bez konieczności wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image