Kurs rachunkowości online – gdzie znaleźć dobry kurs?

Oceń ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Myślisz o tym, aby rozpocząć pracę w biurze rachunkowym? Dzięki deregulacji zawodu księgowego możesz szybko się przekwalifikować i rozpocząć ścieżkę ku rozwojowi kariery w rachunkowości. Początkiem tej drogi może być dobre szkolenie lub kurs rachunkowości online. Czy warto zrobić kurs rachunkowości online? Sprawdź!

Kurs rachunkowości online – czym różni się od zajęć stacjonarnych?

Czy przejście kursu rachunkowości online może dać takie same efekty jak uczestnictwo w zajęciach stacjonarnych? Jak najbardziej tak! Chociaż kontakt z prowadzącym jest w tym wypadku jedynie zdalnie, nie ma się czego obawiać, rachunkowość na podstawowym poziomie to zestaw stałych reguł, więc ich poznanie i nauczenie się jest możliwe bez bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Dopiero wraz z rozwojem umiejętności i przejściem na wyższy poziom zaawansowania kurs rachunkowości online może okazać się niewystarczający. Kursy rachunkowości online prowadzone na żywo odbywają się przy wykorzystaniu specjalnych platform, co sprawia, że:

 • wykładowca może bez problemu przedstawić materiały np. w postaci prezentacji multimedialnych czy interaktywnego wykładu,
 • uczestnicy mogą wziąć udział w dyskusji, ćwiczeniach indywidualnych i grupowych,
 • możliwe jest wykonywanie zadań praktycznych oraz ich weryfikacja przez prowadzącego.

Poza tym spotkania z trenerem są połączone z udostępnieniem dużej bazy materiałów, które pozwalają poszerzać wiedzę i powtarzać ją między zajęciami. Warto też pamiętać, że każdy dobry kurs rachunkowości online kończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu. Może on stanowić argument przy poszukiwaniu pracy. Mniej polecaną formą kursów rachunkowości online są te, w których zyskujemy jedynie dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learning, ale nie mamy kontaktu z prowadzącym. Zadanie pytania, wyjaśnienie trudnych kwestii jest wówczas niemożliwe, tymczasem rachunkowość jest na tyle złożonym zagadnieniem, że wcześniej czy później w trakcie kursu pojawią się nam wątpliwości.

Listę szkoleń i kursów z rachunkowości znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/rachunkowosc, gdzie do naszej dyspozycji jest ponad 150 różnych kursów, szkoleń i warsztatów poświęconych rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozmaitych zagadnień szczegółowych z zakresu rachunkowości. Na stronie znajdziemy kursy rachunkowości dla początkujących, ale też profesjonalne szkolenia z rachunkowości zarządczej, controllingu, rachunkowości budżetowej, cenach transferowych itp.

Czego można się nauczyć na kursie rachunkowości online?

Kurs rachunkowości online od podstaw to szansa na zapoznanie się z kluczowymi zagadnieniami dotyczącymi księgowości. Obejmują one zazwyczaj kilkadziesiąt godzin zajęć, co przekłada się na 3-6 miesiące uczestnictwa, choć nie jest to reguła.

W programie kursu rachunkowości możemy się zapoznać z zagadnieniami takimi jak np.:

 • podstawowe pojęcia z zakresu rachunkowości,
 • bilans zysków i strat,
 • ewidencja księgowa,
 • dowody księgowe,
 • operacje wynikowe,
 • klasyfikowanie przychodów i kosztów,
 • ewidencjonowanie i rozliczanie kosztów działalności operacyjnej.

Co istotne, zajęcia zawsze mają wymiar praktyczny. Dlatego nie kończy się jedynie na przekazaniu teorii. Jej dopełnieniem są ćwiczenia realizowane pod okiem trenera, jak również różnego rodzaju quizy oraz testy, które ułatwiają samodzielną kontrolę poziomu zdobytej wiedzy.

Przejście dobrego kursu rachunkowości online to szansa na szybki start w zawodzie księgowego. Choć aby wejść na wyższe szczeble kariery w tej branży będzie Ci potrzebna praktyka zawodowa, łatwiej będzie Ci ją zbudować na solidnych podstawach.

Gdzie szukać dobrych szkoleń i kursów z rachunkowości?

Z pomocą w trakcie poszukiwań szkolenia oraz kursu z rachunkowości może przyjść portal zawierający szkolenia i kursy taki jak Eventis. W portalu zgromadzono oferty szkoleń, kursów, warsztatów, a nawet konferencji na niemalże każdy temat, więc wyszukanie kursów i szkoleń jest wyjątkowo szybkie i łatwe. Skorzystanie z portalu oznacza też możliwość poznania programu szkolenia czy kursu z rachunkowości, sprawdzenia dostępnych terminów, w tym oczywiście terminów kursów prowadzonych online, a także porównanie cen poszczególnych szkoleń i kursów. Na wybrany przez nas kurs z rachunkowości zarejestrujemy się poprzez bezpłatny formularz rejestracji online udostępniany przez portal Eventis.

Oczywiście w portalu znajdziemy szkolenia i kursy na wiele różnych tematów, zarówno z rachunkowości, księgowości, podatków, ale też na tematy okołobiznesowe, z rozwoju osobistego i zawodowego oraz specjalistyczne szkolenia i kursy skierowane do konkretnych branż czy działów w przedsiębiorstwie.

One thought on “Kurs rachunkowości online – gdzie znaleźć dobry kurs?

 • 5 września, 2021 o 5:21 pm
  Permalink

  Moje dziewczyna kończyła taki kurs i spoko, dzisiaj pracuje w biurze rachunkowym.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image