Donos do ZUS

Oceń ten wpis!
[Total: 5 Average: 3.4]

Instytucją, która w Polsce odpowiada za realizowanie zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zakres czynności wykonywanych przez ZUS jest dosyć szeroki – obejmuje m.in. egzekwowanie należności z tytułu składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne oraz przyznawanie rent i emerytur.

Kto pisze donosy do ZUS i dlaczego?

Skargi do ZUS dotyczą najczęściej zwolnień lekarskich oraz rent. W wielu przypadkach treści zawarte w takich pismach nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości, niemniej urzędnicy podkreślają, że tej kwestii sporo się zmieniło w przeciągu ostatnich lat. Autorami donosów są różne osoby: sąsiedzi, członkowie rodzin, przedsiębiorcy oraz pracodawcy. Skargi składają osobiście, przez telefon albo wysyłają pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Coraz chętniej podpisują się pod donosami, w związku z czym mniejsza się liczba anonimów wysyłanych do ZUS. Warto przypomnieć, że po wysłaniu do ZUS anonimu przepadają szanse na uzyskanie informacji o przebiegu sprawy.

Donos do ZUS – jak napisać, na co zwracać uwagę?

Pisząc donos do ZUS, trzeba skupić się przede wszystkim na faktach, a nie na emocjach i osobistych porachunkach, które nie leżą w spectrum zainteresowania urzędników. Treść donosu powinna być konkretna i przejrzysta –najlepiej poparta dowodami takimi jak np. fotografie, wydruki z portali społecznościowych, zeznania świadków, nagrania itp.

 

5 myśli na temat “Donos do ZUS

 • 18 lipca, 2022 o 10:41 am
  Permalink

  WNIOSEK O WSZCZECIE POSTĘPOWANIA WYJAŚNIAJĄCEGO W SPRAWIE PANI KATARZYNY DZIEWULSKIEJ ZAMIESZKAŁEJ W SKOWARCZU PRZY ULICY GDAŃSKIEJ18.OSOBA TA OSTATNIO PRZEBYWA NA ZWOLNIENIACH NIBY COŚ Z BARKIEM MA {A CAŁY CZAS DORABIA SPRZĄTA
  ]W TRAKCIE ZWOLNIEN LEKARSKICH WYKORZYSTYWAŁA DO PRYWATNEGO CELU NP17 LIPCA WOCILA Z WYJAZDU ZA PARE DNI ZNÓW WYJEŻDŻA ZNÓW DATY WYJAZDOW POKRYWAŁY SIĘ ZE ZWOLNIENIAMI LEKARSKIMI.

  Odpowiedz
 • 5 września, 2022 o 9:01 pm
  Permalink

  O unikaniu płacenia prawidłowych składek pracowników. Pracownicy mają umowy na pół etatu a pracują cały etat. Ogłoszenie w internecie o pracę widnieje z kwotą 3100 brutto a pracownik dostaje wyproszona umowę po prawie dwóch tygodniach pracy na pół etatu. Wieluń, Krakowskie Przedmieście 15, Żabka

  Odpowiedz
 • 14 listopada, 2022 o 9:49 am
  Permalink

  [url=https://guadalupeashelton.dogtraininginchicagobest.online]https://guadalupeashelton.dogtraininginchicagobest.online[/url] Exhack nelm Exhack danesford dog training club e2g training dogs free clicker for dog training happy paws dog training los angeles dog training 11741 ny

  Odpowiedz
 • 15 listopada, 2022 o 9:00 am
  Permalink

  Dzień dobry.Dzis Daniel.Marlewski pracujący w Kaufland Bydgoszcz ulica Petersona 4b idzie na zwolnienie lekarskie,jest już zarejestrowany do lekarza,nie jest chory po prostu nie chce mu sie pracować.

  Odpowiedz
 • 2 stycznia, 2023 o 3:05 pm
  Permalink

  Zanim Państwo zgłosicie czyjeś naruszenie na forum, skorzystajcie z anonimowych i poufnych narzędzi dotyczących ochrony sygnalistów, takich jak np. sygnalista24.info. Sygnaliści oraz pracodawcy mają zapewnioną poufność i bezpieczeństwo przekazanych danych. Jest również ustawowy czas na sprawdzenie zasadności zarzutu oraz kontrolę pracownika. Więcej na blogu związanego z ochroną sygnalistów: sygnalista24.info.
  Pamiętajcie, internet nie zapomina. Pamięta numer IP, miejsce logowania itd.. Ostrożności nigdy nie za wiele, warto wybierać dobre narzędzia do zgłaszania naruszeń przez pracowników. Nikt nie potrzebuje odwetu czy sankcji

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


CAPTCHA Image
Reload Image